Atrakcje

Szkolenie freestyle

Propozycja dla narciarzy i snowboardzistów – fanów freestyle’u

Szkolenie trwa przez 6 dni po 2 godziny dziennie. Zajęcia mogą być krótsze pierwszego dnia (przydział do grup) oraz w dniu imprezy na stoku.

Szkolenie snowboardowe freestyle

Szkolenie przebiega zazwyczaj w dwóch grupach zaawansowania:

Podstawy freestyle

Zapraszamy snowboardzistów, którzy chcą rozpocząć przygodę z freestylem. Początek kursu to doskonalenie jazdy na switchu, obroty płaskie 360°, wyczucie balansu, nose- i tail-rolle. Następnie nauka oraz doskonalenie prostych skoków, skoków z grabami, a także skoków 180° i 360° frontside oraz backside. Szkolenie podstawowe może również zawierać elementy jazdy poza trasą, po nierównym terenie, także w lesie etc.

Grupa zaawansowana

Uczestnicy tego kursu to osoby, które miały już styczność z freestylem. Zajęcia odbywają się praktycznie wyłącznie w snowparku i polegają na nauce i doskonaleniu skoków na średnich i dużych skoczniach oraz tricków na railach i boxach. Poza snowparkiem, wybierzemy się na mały freeride.

Szkolenie narciarskie freestyle

Szkolenie narciarskie z freestyle’u obejmuje głównie jazdę w snowparku. Dodatkowo także:

  • doskonalimy jazdę po muldach,
  • wypuszczamy się w teren,
  • zaliczamy odcinki poza trasą.

Uczestnicy tych zajęć to zazwyczaj nieźle radzący sobie narciarze, którzy rozpoczynają przygodę z freestylem. Początek kursu jest łatwy, próbne skoki na małych i średnich skoczniach, potem nauka wybicia i lądowania. Z czasem wchodzą graby i rotacje poziome.

Uczestnictwo w kursie wymaga zazwyczaj (wymogi konkretnego instruktora) posiadania odpowiedniego sprzętu czyli narty freestyle’owe, które ułatwią Wam naukę i zmniejszą ryzyko odniesienia poważnej kontuzji.

Naszymi instruktorami są zazwyczaj instruktorzy SITS PZS i SITN PZN oraz znani riderzy: chłopaki z ekipy BURNa (Wotjek Pająk, Michał „Brelok” Ligocki, Tomek Wolak), Kuba Dytkowski oraz Świerku. Szkolenie odbywa się przez 6 dni x 2 godziny dziennie. Zastrzegamy, że zajęcia mogą być krótsze pierwszego dnia (przydział do grup) oraz w dniu imprezy na stoku.