Artyści

Rubber Dots

electro/electro-pop

Elektroniczny duet założony w 2010 roku przez Anię Iwanek i Stefana Głowackiego. W ciągu trzech lat istnienia wydali płytę długogrającą („Rubber dots” 2011) i dwie EPki („LowTek” oraz „...---” 2013). Mieli okazję grać na największych festiwalach w Polsce (Selector, Coke Live, NoBorder, Spring Break), wspólne koncerty z&nbsp:Crystal Fighters (Warszawa – Stodoła, Krakow – Studio) oraz Karin Park.

Od czasu wydania swojej ostatniej epki duet zamknął się w studio, mocno skupiając uwagę na tworzeniu materiału redefiniującego ich dotychczasową twórczość. Praca zaowocowała ukończeniem spójnego albumu, zawierającego niepokojące i nostalgiczne kompozycje. W progresywnych utworach udało sie zachować ruch – dzięki nierównym bitom, przesterom i brudnemu elektronicznemu brzmieniu.

Zespół ucieka od piosenkowego schematu czego dowodem jest najnowszy singiel – „Backemo”, celowo pozbawiony treści w warstwie tekstowej. Słowa w pozostałych numerach inspirowane są m.in. poezją futurystyczną i obrazami manierystycznymi.