Artyści

Kuba Knap

hip-hop

Kuba Knap to pierwszy artysta w Alkopoligamia.com, który całkowicie oddał duszę zwolnionym bitom i "country rap tunes". Zafascynowany teksańską niespiesznością i kalifornijskim słońcem wyróżnia się wśród rodzimych hiphopowców. I choć większość historii, które opowiada - o lenistwie, niepasujących do niego trzpiotkach, przeciągniętym dorastaniu i że ogólnie "nie jest z tych, którym się spieszy na metro" - siedzi najlepiej na lepkich, down-tempowych bitach Knap potrafi poskromić też breakbeat. Raper pochodzi z artystycznej rodziny i luz ma w genach - często zaprasza swoją mamę malarkę na koncerty, gdzie siostra fotografka robi mu zdjęcia.

Kuba Knap ma na koncie podziemny CD „Bez nerwów, bez złudzeń” i pełnoprawny debiut „Lecę, chwila, spadam” wysoko oceniony zarówno przez recenzentów, jak i słuchaczy. Klimatyczny album zadebiutował na trzecim miejscu najlepiej sprzedających się płyt w Polsce.

Dla fanów nietrzeźwego czilałtu i trzeźwego spojrzenia na świat, mocnych słów i niemodnych przekonań, dystansu do życia i do siebie... i tak dalej. Czyli rap w najlepszym wydaniu.